s čím se u nás při Vašem ošetření setkáte:

KaVo DIAGNOdent PEN

laserová diagnostika zubního kazu

Pro spolehlivé a včasné rozpoznání zubního kazu pracujeme v naší praxi s  přístrojem KaVo DIAGNOdent PEN, jehož principem je naprosto přesná detekce demineralizovaných zubních tkání po průchodu a odrazu laserového paprsku . Pokud je zub už kazem napaden, tak nám číselný údaj na přístroji prozradí, jak je kaz hluboký a díky různě intenzivnímu zvukovému signálu můžete dokonce i slyšet, jak rozsáhlý a nebezpečný už je. Díky této vyšetřovací technice mohou být včas rozpoznány a pak buď zcela bez vrtání ozonem nebo esteticky (bílými výplněmi) ošetřeny i ty nejmenší defekty zubu – v současné době jde o nejpřesnější určení diagnózy vhodné i pro děti a těhotné ženy, kdy neradi používáme rentgen.

 

HEALOZONE KaVO

revoluční léčba ozonem

Jako jedna z mála  privátních praxí v České republice Vám nabízíme možnost ošetření zubního kazu unikátním postupem, bez nutnosti aplikovat anestezii, bez vrtání, bolesti či strachu. Technologie HealOzone® dokáže vytvořit v silikonové kapničce kolem napadeného zubu přímo v ústech pacienta vakuum, ve kterém se zubní kaz pomocí ozónové terapie zcela deaktivuje, a pomocí řízené remineralizace pak dojde k obnově normální struktury zubu. Řada kazů se pak nemusí opravovat vůbec, nebo je drobný defekt pouze zalit kompozitní pryskyřicí a zaleštěn, aniž by zůstal viditelný. Tato revoluční metoda je vhodná i pro zastavení hlubokých a rozsáhlých kazů v průběhu jejich ošetření, čímž se minimalizují rizika obnovení kazu nebo napadení zubního nervu. Ozón dokáže léčit zubní kazy nejen u dospělých, ale i u dětí, ať už v mléčném chrupu, nebo v nejrizikovějším období prořezávání stálých zubů. Před vlastní terapií jsou zuby scanovány metodou laserové fluorescence- Diagnodent KaVo, takže je možné odhalit i takové kazy, které zůstávají při běžném vyšetření nepovšimnuty, a často nejsou viditelné ani na rentgenovém snímku. Technologii HealOzone® je možno využít i k léčbě nemocí měkkých tkání, jako jsou afty, herpes, akné a infekční koutky. Léčba ozonem proto spolu s moderně pojatou dentální hygienou představuje nejúčinnější zbraně, jaké má vyspělá stomatologie k dispozici.

 

KaVo PROPHYFLEX   a ultrazvukové odstranění  zubního kamene

profesionální čistění zubů

KaVo PROPHYflex Vám pomocí jemného bikarbonátového prášku odstraní z Vašich zubů nejenom bakteriální povlak, ale také nežádoucí pigmenty, které na zubech ulpívají např. po čaji, kávě, víně či kouření nebo jako produkt některých bakterií. Profesionálním odstraněním zubního kamene a plaku budou Vaše zuby nejen lépe vypadat, ale hlavně se i lépe udržovat a čistit a tak budete mít vždy důvod se smát.

Woodpecker- ultrazvukový odstraňovač zubního kamene si pak snadno poradí s usazeným zubním kamenem, představujícím hlavní nebezpečí pro Vaše dásně a parodont Profesionálním odstraněním zubního kamene a plaku budou Vaše zuby nejen lépe vypadat, ale hlavně se i lépe udržovat a čistit a tak budete mít vždy důvod se smát.

 

INTRAORÁLNÍ KAMERA

Intraorální videokamera umožňuje provádět rychlá a přesná vyšetření ústní dutiny. Pomocí tenkého endoskopu a světla pronikne i do těch nejnepřístupnějších oblastí ústní dutiny. Digitální snímky zobrazené na monitoru u křesla jsou ideálním komunikačním prostředkem mezi námi a pacientem, který se může zapojit do plánování své osobní léčby, usnadňují dialog mezi lékařem a pacientem a přispívají k pacientově informovanosti a vzdělávání . Díky kameře je vidět mnohem více detailů – pohledy jsou několikanásobně zvětšeny. To umožňuje najít jemné detaily, které jsou prostým okem nebo při použití běžného stomatologického zrcátka neviditelné. Dá se tak lépe a dříve rozpoznat a sledovat patologický nález už od velmi ranného stádia, což připívá k včasné diagnostice a následné efektivní léčbě.

 

RADIOVIZIOGRAFIE-RVG

Naše pracoviště využívá digitální zobrazovací techniku. U zubního křesla disponujeme malým RTG přístrojem na zhotovení intraorálních snímků a dále máme v ordinaci i velký diagnostický OPG RTG přístroj s širokým spektrem projekcí.

INTRAORÁLNÍ ZUBNÍ RENTGEN

Zubní rentgen (RTG) je naprosto nezbytná pomůcka jak v naší ordinaci, tak v celé moderní stomatologii, a to nejen při stanovení správné diagnózy, ale i během mnoha složitých a náročných ošetřeních, jako je například ošetření kořenových kanálků zubů.  Radiovizografie (RVG) poskytuje okamžité informace o stavu vyšetřovaného objektu, které si i Vy můžete ihned prohlédnout na monitoru z pohodlí našeho zubního křesla. Další nezanedbatelnou předností radioviziografie je více jak desetinásobné snížení vyzářených RTG paprsků oproti klasické technice snímkování .

PANORAMATICKÝ ZUBNÍ RENTGEN- OPG

Ortopantomografie je radiodiagnostická metoda využívající rovněž RTG paprsků. Jejím výsledkem je ortopantomogram (OPG) – snímek zachycující obě čelisti, chrup, čelistní klouby, čelistní dutiny a dutinu nosní.

Panoramatický snímek- OPG nabízí v jednom snímku zobrazení celého rozsahu chrupu a sousedících struktur. Přístroj vytváří snímky rychle a bez nutnosti vyvolávání. Snímek je ihned ukládán do počítače a je možné jej předat na CD nosiči nebo zaslat elektronicky.

 

Ni-Ti nástroje, ENDOMOTOR a APEXLOKÁTOR

 

Specializujeme se na léčbu kořenových kanálků zubů pro svůj význam v zachování zubů. Moderní přístup k léčbě kořenových kanálků vyžaduje kromě erudice, zkušeností a trpělivosti i speciální a kvalitní vybavení. Po přesném změření pracovní délky kanálků apexlokátorem pak na jejich preparaci používáme vysoce kvalitní nikl-titanové nástroje švýcarské firmy Maillefer a FKG, které ve spojení se speciálními pohonnými jednotkami (endomotory) používanými jen na specializovaných pracovištích, tvoří nezbytný základ pro úspěšné ošetření. Kombinace ruční a strojové endodoncie po izolaci zubu koferdamem přináší vynikající léčebné výsledky a navíc i nezanedbatelnou úsporu času – často totiž můžeme kompletně ošetřit infikované kořenové kanálky už během jediné návštěvy včetně jejich zaplnění.

 

KOFFERDAM ( Rubber dam)

Kofferdam  je pojem, se kterým se v naší praxi setkáte v případech, kdy potřebujeme zajistit suché pracovní pole nebo kdy je nutné zabránit infekci nebo reinfekci kořenových kanálků při jejich endodontickém ošetření mikroorganismy, které jsou přirozenou součástí sliny nebo dásňové tekutiny. Brání i náhodnému nebo nechtěnému polknutí či vdechnutí kořenového nástroje a mechanickému nebo chemickému poškození měkkých tkání dutiny ústní. Kofferdam je velice pružná (a příjemně parfémovaná) latexová blána, která se pomocí speciálních spon upevňuje na ošetřovaný zub a napíná na rámeček – tím dojde k izolaci ošetřovaného zubu, která má pro Vás výše zmiňované výhody. A co v případě alergie na latex? Žádný strach, máme pro Vás i blánu nelatexového typu…

 

ELEKTROCHIRURGIE 

vysokofrekvenčním proudem

Elektrokauterizace  nabízí rychlé a bezpečné řešení stomatochirurgie na našem pracovišti. Hlavně před protetickým ošetřením je nezbytně nutné chirurgicky upravit dáseň okolo zubu- provést tzv. gingivoplastiku. Pro tyto případy ale také pro mnohé další chirurgické výkony je elektrokauter, založený na principu řezání nebo koagulace tkání průchodem vysokofrekvenčního proudu velikým přínosem Kauterizace je metoda nesmírně oblíbená ve většině oborů dnešní moderní medicíny.Od plastické chirurgie, klasické chirurgie až po moderní stomatologii je hojně využívaná a to nejen díky přesnosti řezu, eliminaci bolesti a rychlosti hojení ale i vzhledem k absenci krvácení (díky okamžitému sražení krve) po tomto výkonu.

 

KaVo ARCUS

obličejový oblouk

Pro mnohé nezvyklá, netradiční, ale nezbytná pomůcka v protetice používaná v naší ordinací. Obličejový oblouk KaVo ARCUS slouží k registraci polohy horní čelisti vůči čelistnímu kloubu a jejímu přenosu do zubní laboratoře. Každý z nás je jiný, a tím, že KaVo ARCUS dokáže s naprostou přesností zaznamenat Vaše mezičelistní vztahy, tj. vzájemné postavení obou čelistí, mohou být pro Vás protetické práce vytvářeny ve speciálních artikulátorech KaVo Protar, které se po přenosu hodnot z obličejového oblouku nastaví tak, že imitují pohyby čelistních kloubů a zubů jak je tomu ve Vašich ústech. Jen náhrady zhotovené v individuelních artikulátorech pak „sedí“, nepřekáží a jsou dokonale funkční.